1. Що таке трубка EN 10297-1 41NiCrMo7-3-2?
EN 10297-1 41Безшовна трубка NiCrMo7-3-2це безшовна кругла труба з легованої сталі, призначена для машинобудування та загального машинобудування.
Стандарт охоплює безшовні труби, виготовлені з нелегованої та легованої сталі, і визначає вимоги до хімічного складу, механічних властивостей, виробництва, допусків на розміри, контролю, випробувань, маркування та доставки.
41NiCrMo7-3-2 ідентифікується:
| Пункт | Специфікація |
|---|---|
| Назва сталі EN | 41NiCrMo7-3-2 |
| Номер матеріалу | 1.6563 |
| Стандарт виробу | EN 10297-1 |
| Тип сталі | Спецсталь з нікель-хром-молібденового сплаву |
| Нормальний стан доставки відповідно до EN 10297-1 | +QT |
| Типова порівняльна оцінка | AISI/SAE 4340 |
| Основні програми | Вали, осі, шестерні, компоненти трансмісії та інші високонавантажені частини машин |
Важливим моментом для покупців є телише позначення матеріалу не визначає повну специфікацію труби. У замовленні на купівлю також має бути зазначено стандарт продукту та умови доставки.
2. Що означає 41NiCrMo7-3-2?
Позначення дає швидку інформацію про хімічний склад сталі.
41вказує на номінальний рівень вуглецю приблизно 0,41%.
Ni7вказує на нікель як основний легуючий елемент у позначенні, приблизно 1,7%.
Cr3відповідає приблизно 0,7% хрому.
Mo2відповідає приблизно 0,2% молібдену.
Хімічні обмеження EN 10297-1 є більш точними, ніж саме позначення, тому фактичний MTC завжди слід перевіряти за стандартом, а не за номінальною назвою.
3. 41Хімічний склад NiCrMo7-3-2
Для труб, на які поширюється дія стандарту EN 10297-1:2003, визначені межі аналізу лиття:
| елемент | Хімічний склад, мас. % |
| C | 0.38–0.44 |
| Si | Менше або дорівнює 0,30 |
| Мн | 0.60–0.90 |
| P | Менше або дорівнює 0,025 |
| S | Менше або дорівнює 0,025 |
| кр | 0.70–0.90 |
| Ni | 1.65–2.00 |
| пн | 0.15–0.30 |
| Cu | Менше або дорівнює 0,25 |
Ці межі вказані безпосередньо для 41NiCrMo7-3-2 / 1.6563 у таблиці 6 EN 10297-1:2003.
Що важливо для покупця?
Для заготівлі не перевіряйте лише вміст вуглецю.
ПоєднанняNi + Cr + Moце важливо, оскільки це термооброблена легована сталь, призначена для високоміцних механічних застосувань. Хімічний склад також впливає на здатність до загартування та кінцеві властивості, досягнуті після загартування та відпустки.
Для виробничого замовлення порівняйтеаналіз тепла/лиття на МТСз договірним стандартом. Якщо потрібен аналіз продукту, слід також враховувати допустимі відхилення в EN 10297-1.
4. 41Механічні властивості NiCrMo7-3-2
Для труб EN 10297-1, що постачаються в комплектіСтан +QT, механічні властивості залежать від товщини стінки.
| Товщина стінки Т | Хв. межа текучості ReH | Хв. міцність на розрив Rm | Хв. подовження А, поздовжнє |
| Менше або дорівнює 8 мм | 950 MPa | 1,150 MPa | 9% |
| >8–20 мм | 870 MPa | 1,050 MPa | 10% |
| >20–50 мм | 800 MPa | 1,000 MPa | 11% |
| >50–80 мм | 750 MPa | 900 MPa | 12% |
Наведені вище значення є мінімальними вимогами в таблиці 12 EN 10297-1:2003 для 41NiCrMo7-3-2 / 1.6563 в стані +QT.
Чому товщина стінки має значення
Поширеною помилкою під час порівняння цитат є просто написання:
«41NiCrMo7-3-2, міцність на розрив 900–1150 МПа».
Це технічно неповно.
Стандарт не дає єдиної вимоги щодо міцності на розрив для кожної товщини труби. Мінімальна міцність зменшується зі збільшенням товщини стінки. Тому запит на пропозицію завжди повинен міститифактична товщина стінкидо того, як будуть оцінені механічні вимоги.
5. Ударні властивості
Випробування на ударність для трубок +QT – це не просто загальна вимога для кожного замовлення. EN 10297-1 розглядає значення удару як опцію, яку необхідно вказати.
КолиВаріант 5викликається мінімальна середня поглинена енергія при+20 ступіньдля 41NiCrMo7-3-2 становить:
| Товщина стінки Т | Поздовжні КВ, хв. середній | Поперечний КВ, мін. середній |
| Менше або дорівнює 8 мм | 35 J | 40 J |
| >8–20 мм | 45 J | 27 J |
| >20–60 мм | 45 J | 27 J |
| >60–100 мм | 45 J | 27 J |
Ці значення взято з таблиці 13 EN 10297-1:2003. Вимога впливу застосовується, коли покупець визначає відповідну опцію.
Підказка щодо закупівлі:Якщо ударна в’язкість важлива для застосування, напишіть температуру випробування, напрямок зразка та вимоги до приймання безпосередньо в запиті на пропозицію замість того, щоб просто писати «потрібне випробування на удар».

6. 41NiCrMo7-3-2 проти AISI 4340
41NiCrMo7-3-2 часто порівнюють зAISI/SAE 4340тому що обидва є нікель-хром-молібденовими легованими сталями, які використовуються для високоміцних механічних компонентів.
Однак «еквівалент» слід використовувати обережно.
| Пункт | 41NiCrMo7-3-2 | AISI/SAE 4340 |
| Стандартна система | EN | Системи SAE / AISI / ASTM |
| Номер матеріалу | 1.6563 | - |
| Сімейство сплавів | Ni-Cr-Mo | Ni-Cr-Mo |
| Типовий рівень вуглецю | ~0.41% | ~0.40% |
| Нікель | ~1.65–2.00% | Подібний асортимент сплаву |
| Хром | ~0.70–0.90% | Подібний асортимент сплаву |
| Молібден | ~0.15–0.30% | Подібний асортимент сплаву |
| Автоматична взаємозамінність | немає | немає |
Постачальник може запропонувати сталь типу 4340 із подібним хімічним складом, але це не означає автоматично, що труба відповідає стандарту EN 10297-1.
Для заміни або перехресної заміни порівняйте повний хімічний склад, термічну обробку, механічні властивості, розміри, випробування та вимоги до сертифікації.
7. 41NiCrMo7-3-2 проти 42CrMo4
Це одне з найбільш корисних порівнянь для покупців, оскільки обидва сорти широко використовуються для високоміцних механічних компонентів.
| Власність | 41NiCrMo7-3-2 | 42CrMo4 |
| Номер матеріалу | 1.6563 | 1.7225 |
| Основна система легування | Ni-Cr-Mo | Cr-Mo |
| Нікель | 1.65–2.00% | Не є основним легуючим елементом |
| Типовий потенціал міцності | Дуже високий після +QT | Високий після +QT |
| Міцність / загартовуваність | Загалом сильніше на складних ділянках | добре |
| Відносна матеріальна вартість | Зазвичай вище | Зазвичай нижче |
| Типовий вибір | Надміцні, високонавантажені компоненти | Загальні високоміцні деталі машин |
Ключова відмінність полягає в томудодавання нікелюв 41NiCrMo7-3-2.
Це не означає, що 41NiCrMo7-3-2 завжди є кращим вибором. Якщо компонент може задовольнити вимоги до конструкції з 42CrMo4, нижчий сплав може бути більш економічним рішенням.
Правильне порівняння має ґрунтуватися на фактичному проектному навантаженні, розмірі секції, термічній обробці, вимогах до міцності та способі виробництва.
8. EN 10297-1 проти EN 10216-1
Ці стандарти служать різним цілям.
EN 10297-1
Призначений для:
Машинобудування
Загальне машинобудування
Вали та осі
Редуктори та елементи трансмісії
Компоненти машини
Інші структурні/механічні застосування
EN 10216
Призначений длябезшовні сталеві труби для роботи під тиском.
Тому, якщо трубка буде частиною системи, що підтримує тиск, не вибирайте EN 10297-1 лише тому, що хімічний склад виглядає відповідним.
Застосовуваний стандарт на напірну трубку, код конструкції та кваліфікація матеріалу повинні регулювати закупівлю.
9. EN 10297-1 проти EN 10305-1
Ще одна поширена помилка при покупці – плутати механічні трубки з прецизійними.
EN 10297-1фокусується на безшовних трубах для машинобудування та загального машинобудування.
EN 10305-1належить до серії прецизійних сталевих труб і зазвичай розглядається, коли важливі більш жорсткі допуски на розміри та специфічні умови поверхні.
Якщо ваш компонент буде виготовлятися з труби і точність розмірів є основною проблемою, повідомте постачальнику про необхідніOD, ID, товщина стінки, допуск і обробка поверхніа не вказувати лише оцінку.
10. EN 10297-1 Розміри та допуски труб
EN 10297-1 посилається на бажані зовнішні діаметри та товщину стінок, тоді як розміри поза бажаним діапазоном можуть бути узгоджені на етапі запиту та замовлення.
Стандарт також передбачає допуски на зовнішній діаметр і товщину стінки.
Наприклад, для зовнішніх діаметрів до 219,1 мм стандарт визначає допуск зовнішнього діаметра±1% або ±0,5 мм, залежно від того, що більше, тоді як допуски на товщину стінки залежать від співвідношення T/D.
Ось чому запит на пропозицію не повинен містити лише:
«Будь ласка, вкажіть безшовну трубу 1.6563».
Постачальнику необхідно як мінімум:
OD × товщина стінки × довжина × стан доставки.
Якщо труба буде оброблена, також забезпечте необхідні допуски на розміри та припуск на обробку.
11. Підготовка довжини та кінця
Відповідно до EN 10297-1:2003:
Зазвичай трубки постачаються довільної довжини, якщо не вказано точну довжину.
Точну довжину можна замовити за допомогою відповідної опції.
Стандарт визначає квадратно зрізані кінці з видаленими зайвими задирками.
Нестандартні розміри або конкретну довжину можна узгодити під час запиту та замовлення.
Для виробничих компонентів краще вказати необхідну довжину відрізу безпосередньо, а не припускати, що стандартні випадкові довжини підходять для виробничого процесу.
12. Умови доставки: Чому +QT має значення
Для 41NiCrMo7-3-2 відповідно до EN 10297-1:2003 нормальна умова доставки, зазначена в стандарті:+QT - загартований і відпущений.
Це важливо, тому що +QT — це не просто мітка термічної обробки. Він тісно пов'язаний з механічними властивостями, визначеними для цього сорту.
А як щодо +A або +AC?
Відпалені або сфероїдні умови можуть мати відношення до механічної обробки або інших виробничих маршрутів, але вони повинніне представляється як звичайна умова доставки EN 10297-1 для 41NiCrMo7-3-2.
Якщо ваш виробничий процес вимагає умов відпалу, чітко вкажіть це під час запиту та підтвердьте в постачальника, чи доступні запитані умови відповідно до застосовної специфікації продукту.
Типовий шлях термічної обробки +QT
Для 41NiCrMo7-3-2 термічна обробка базується на характеристиках легованої сталі матеріалу. EN 10297-1 надає рекомендовану інформацію про термічну обробку, але фактичний процес млина слід контролювати відповідно до застосовної специфікації та необхідних механічних властивостей.
Не використовуйте загальний «рецепт термообробки 4340» як заміну специфікації матеріалу. Остаточне приймання повинно базуватися на зазначених властивостях і результатах перевірки.
13. Додатки
41NiCrMo7-3-2 вибирають, коли стандартна вуглецева сталь або низьколегована сталь не можуть забезпечити необхідну комбінацію міцності, ударної в'язкості та здатності до загартування.
Типові програми включають:
Трансмісійні вали
Осі
Веретена
Компоненти шестерні та шестерні
Компоненти зчеплення
Компоненти колінчастого вала
Деталі важких машин
Сильно навантажені кріплення
Компоненти, що потребують високої міцності після гарту та відпустки
Точна придатність залежить від конструкції компонента та умов термічної обробки.
Для гідравлічних циліндрів або подібних компонентів однієї марки матеріалу недостатньо. Необхідно також вказати стан отвору, допуск на розміри, обробку поверхні, вимоги до хонінгування/шліфування та конструкцію тиску.
14. Перевірка та випробування
Для 41NiCrMo7-3-2 покупці повинні зосередитися не лише на хімічному складі.
Залежно від застосування та параметрів, зазначених у замовленні на купівлю, перевірка може включати:
- Хімічний склад
- Міцність на розрив
- Межа текучості
- Подовження
- Твердість
- Тестування на удар
- Прогартовуваність
- Неруйнівний контроль
- Випробування на герметичність, де це можливо
- Перевірка розмірів
- Візуальний і поверхневий огляд
- Ідентифікація матеріалу
EN 10297-1 містить спеціальні положення щодо НК, випробування на герметичність, твердість, прогартовуваність і перевірку розмірів. Деякі з них є параметрами, визначеними покупцем, а не автоматичними вимогами для кожного замовлення.
Чи варто просити УЗД?
Якщо внутрішні або підповерхневі недоліки є критичними для компонента, вкажіть NDT у запиті пропозицій.
Не пишіть просто «UT відповідно до EN 10297-1», не вказуючи необхідний рівень контролю, якщо ваш проект має певний критерій прийнятності.
15. Сертифікати перевірки EN 10204
Для 41NiCrMo7-3-2, що постачається відповідно до EN 10297-1, це важлива частина специфікації закупівлі.
Оскільки 41NiCrMo7-3-2 належить до групи легованих сталей, що потребує спеціальної перевірки та випробувань відповідно до EN 10297-1, звичайний документ перевірки єEN 10204 3.1 сертифікат перевірки. Покупець може вказати документ 3.2, якщо це вимагається договором або проектом.
Корисна вимога RFQ:
Сертифікат EN 10204 типу 3.1 з відстеженням теплового числа, результатами хімічного складу та механічних випробувань.
Уточніть, якщо присутність третьої сторони є обов’язковоюEN 10204 Тип 3.2а також визначити організацію перевірки або договірну процедуру перевірки.
FAQ
Чи 41NiCrMo7-3-2 те саме, що 4340?
Не точно.
41NiCrMo7-3-2 і AISI/SAE 4340 належать до однієї загальної сімейства нікель-хром-молібденових сплавів і мають подібні хімічні властивості та застосування. Однак вони визначаються різними стандартами.
Якщо потрібен сертифікат EN 10297-1, не приймайте «еквівалент 4340» як доказ відповідності. Перевірте фактичний стандарт, хімію, термообробку та механічні властивості.
Яке число матеріалу 41NiCrMo7-3-2?
Номер матеріалу є1.6563.
При покупці труби найкраще вказати як назву сталі, так і номер матеріалу:
41NiCrMo7-3-2 / 1,6563.
Чи є 41NiCrMo7-3-2 нержавіючою сталлю?
немає
41NiCrMo7-3-2 — це легована сталь, а не нержавіюча сталь. Вміст нікелю та хрому призначений головним чином для покращення загартуваності та механічних характеристик, а не для забезпечення стійкості нержавіючої сталі до корозії.
Чи підходить EN 10297-1 для напірних трубопроводів?
EN 10297-1 призначений для безшовних труб для машинобудування та загального машинобудування. Його не слід розглядати як заміну стандарту для труб під тиском лише тому, що хімічний склад матеріалу виглядає відповідним.
Якщо трубка є частиною системи, що підтримує тиск, перевірте застосовний стандарт тиску та код конструкції перед замовленням.
Які нормальні умови доставки для 41NiCrMo7-3-2 згідно з EN 10297-1?
Нормальна умова доставки, зазначена для 41NiCrMo7-3-2 / 1.6563 у EN 10297-1:2003, є+QT, загартований і відпущений.
Якщо ваш процес потребує умов відпалу, вкажіть це окремо в запиті та підтвердьте наявність і сертифікацію у постачальника.
Яку довідку я повинен вимагати?
Для 41NiCrMo7-3-2, що поставляється відповідно до EN 10297-1,EN 10204 Тип 3.1є звичайним перевірочним документом для конкретної перевірки. АТип 3.2документ може бути визначений, якщо це вимагається договором або покупцем.
Чи може 41NiCrMo7-3-2 замінити 42CrMo4?
Не автоматично.
41NiCrMo7-3-2 містить значно більше нікелю та, як правило, вибирається для більш вимогливих вимог до міцності, ударної в’язкості чи здатності до загартування. 42CrMo4 може бути більш економічним вибором, якщо його властивості достатні.
Будь-яка заміна має бути схвалена щодо фактичної конструкції та специфікації матеріалів.
Чи можна замовити нестандартні розміри?
Так, розміри поза бажаними комбінаціями можуть бути узгоджені на етапі запиту та замовлення. EN 10297-1 також дозволяє вказувати точну довжину.
Для нестандартних розмірів надайте точний зовнішній діаметр, товщину стінки, довжину та допуск у запиті пропозицій.
Чи можете ви надати 41NiCrMo7-3-2 випробування UT?
NDT можна вказати, якщо потрібно. EN 10297-1 включає варіанти покупця для неруйнівного контролю, і вимога до перевірки повинна бути вказана в замовленні на придбання.
Для критичних компонентів укажіть метод НК і відповідні критерії прийнятності, а не просто запитуйте "100% UT".
Висновок
Для покупцівEN 10297-1 41Безшовні сталеві труби NiCrMo7-3-2, головне вказати більше, ніж номер матеріалу.
Повний порядок повинен ідентифікуватиСтандарт EN 10297-1, клас 41NiCrMo7-3-2 / 1.6563, умова поставки +QT, OD × товщина стінки, довжина, механічні вимоги, варіанти перевірки та рівень сертифікату EN 10204.
Цей сорт забезпечує високу міцність і гарну здатність після загартування та відпустки, що робить його придатним для складних механічних компонентів. Однак його не слід розглядати як автоматичну заміну 42CrMo4, AISI 4340 або типів труб, що працюють під тиском. Правильний вибір залежить від розрахункового навантаження, розміру секції, термічної обробки, вимог до випробувань і відповідного стандарту продукту.

Потрібна пропозиція на безшовні труби 41NiCrMo7-3-2? Надішліть нам OD × товщину стінки, довжина, кількість і необхідні умови доставки. GNEE може підтвердити застосовні специфікації, вимоги до інспекції, час виконання та документацію до виробництва.
Список літератури
EN 10297-1:2003, Безшовні круглі сталеві труби для машинобудування та загального машинобудування. Технічні умови постачання. Частина 1. Труби з нелегованої та легованої сталі. Стандарт визначає область застосування, позначення сорту, хімічний склад, умови доставки, механічні властивості, випробування, розміри та вимоги до перевірки.
EN 10297-1:2003, таблиці 12–13- механічні та ударні властивості для 41NiCrMo7-3-2 / 1.6563.
EN 10269:1999- 41Дані про матеріал NiCrMo7-3-2 і посилання на хімічний склад.
EN 10263-4- 41NiCrMo7-3-2 / 1.6563 для сталей, які використовуються для холодної висадки та холодної екструзії, у тому числі для загартування та відпуску.





