Mar 16, 2026 Залишити повідомлення

API 5L PSL1 X70 Спіральна дугова труба

info-290-174info-225-225

API 5L PSL1 Grade X70 є стандартною специфікацією для виробництва спіральних сталевих труб під флюсом (SSAW).. Ця комбінація є звичайним продуктом, який пропонують багато світових виробників для-транспортування нафти й газу під високим тиском та інших вимогливих застосувань.

Позначення «API 5L PSL1 Grade X70 Spiral Arc Pipe» поєднує високо-марку трубопроводу (X70) зі стандартним рівнем якості PSL1, виготовлену за допомогою економічного процесу спірального зварювання для застосувань великого-діаметра.

📋 Основні специфікації для труб API 5L PSL1 Grade X70 SSAW

У наведеній нижче таблиці наведено основні технічні характеристики цього продукту на основі вичерпних галузевих даних.

Атрибут опис
Стандартний API 5L: «Специфікація для лінійних труб» (узгоджено з ISO 3183).
Рівень специфікації продукту PSL1: Стандартний рівень якості для магістральних труб із основними вимогами (без обов’язкових випробувань на удар, стандартні хімічні межі, вказана лише мінімальна міцність).
Марка сталі X70 (L485): високий-клас міцності. Позначення «X70» вказує на мінімальну межу текучості70 000 psi (483 МПа) .
Позначення ISO L485 .
Виробничий процес Спіральне (спіральне) зварювання під флюсом (SSAW/HSAW/SAWH): виготовлено з гарячекатаної сталевої бухти зі зварним швом безперервно по спіралі вздовж довжини труби. Зварено за допомогою двостороннього-автоматичного зварювання під флюсом.
Хімічний склад (макс.%) Вуглець (C):0,26-0,28% макс
Кремній (Si):0,45% макс
Марганець (Mn):1,40-1,65% макс
Фосфор (P):0,030% макс
Сірка (S):0,030% макс
Nb+V+Ti:Менше або дорівнює 0,15% від загального
Механічні властивості (хв.) Межа текучості:483-485 МПа (70 000-70 300 psi)
Міцність на розрив:565-570 МПа (82 000-82 700 psi)
Типовий діапазон розмірів Зовнішній діаметр:від 219 мм до 4064 мм (приблизно. 8" до 160")
Товщина стінки:3,2 мм до 40 мм (загальний діапазон 5-32 мм)
Довжина:від 3 м до 18 м стандарт; в наявності до 50 м
Ключові вимоги до тестування Хімічний аналіз; випробування на розтяг; тест на сплющення; випробування на вигин;100% гідростатичний тест(кожна труба); не-руйнівний контроль зварного шва (ультразвуковий або рентгенівський - стандартний метод). Тестування на удар єне є обов'язковимдля PSL1 .
Загальні програми Нафто- та газопроводи високого тиску-; лінії збору природного газу; магістральні лінії сирої нафти; магістралі водопостачання; трубопровід станції; берегові мережі збору; конструкції, що вимагають високої міцності.
Атестація Сертифікат випробування млина зазвичай доEN 10204 Тип 3.1або еквівалент, з монограмою API, доступною на ліцензованих підприємствах.

📊 API 5L PSL1 клас X70: хімічні та механічні властивості

Хімічний склад

елемент Специфікація PSL1 Примітки
Карбон (C) Менше або дорівнює 0,26-0,28% Забезпечує міцність, зберігаючи зварюваність
Марганець (Mn) Менше або дорівнює 1,40-1,65% Підвищує міцність і витривалість
Фосфор (P) Менше або дорівнює 0,030% Контроль зварюваності
Сірка (S) Менше або дорівнює 0,030% Контроль міцності та цілісності зварного шва
Кремній (Si) Менше або дорівнює 0,45% Розкислювач
Nb+V+Ti Менше або дорівнює 0,15% Мікро-легуючі елементи для подрібнення зерна

Механічні властивості

Власність Мінімальна вартість Примітки
Межа текучості 483-485 МПа (70 000-70 300 psi) Вказано лише мінімум (без максимального обмеження)
Міцність на розрив 565-570 МПа (82 000-82 700 psi) Вказано лише мінімум (без максимального обмеження)
Подовження Більше або дорівнює 16-22% (залежить від товщини стінки) Відповідно до вимог API 5L

📏 Розмірні характеристики

API 5L визначає наступні допуски для труб SSAW:

Параметр Діапазон розмірів Толерантність
Зовнішній діаметр < 60.3 mm від -0,8 до +0.4 мм
  60,3 мм до 168,3 мм ±0.0075D
  168,3 мм до 610 мм ±0,0075D (макс. ±3,2 мм)
  від 610 мм до 1422 мм ±0,005D (макс. ±4,0 мм)
Товщина стінки Менше або дорівнює 5 мм ±0,5 мм
  від 5 мм до 15 мм ±0.1t
  Більше або дорівнює 15 мм ±1,5 мм
прямолінійність Всі розміри Менше або дорівнює 0,1% від загальної довжини

Стандартний діапазон діаметрів:від 219 до 4064 мм (від 8 до 160 дюймів)

📊 Де X70 підходить до марок API 5L PSL1

X70 позиціонується як варіант із високою -міцністю для вимогливих трубопровідних додатків, пропонуючи значні переваги міцності порівняно з нижчими класами:

Оцінка Продуктивність (мін, МПа) Міцність на розтяг (хв., МПа) Відносна міцність проти X70 Типове застосування
B 245 415 -49% Збір-низького тиску, комунальні послуги
X42 290 415 -40% Лінії збору, розподілу
X46 320 435 -34% Середній{0}}збір тиску
X52 360 460 -26% Загальна передача
X56 390 490 -19% Передача вищого-тиску
X60 415 520 -14% Передача високого{0}}тиску
X65 450 535 -7% Високий{0}}тиск, море
X70 485 570 Базовий рівень Високий-напруга на великі-відстані, вимогливі додатки

🔍 Ключові моменти для розуміння

Що означає «PSL1 Grade X70».: ця специфікація поєднує високо-марку X70 (мінімальна текучість 485 МПа) зі стандартним рівнем якості PSL1. В результаті виходить труба сМінімальна межа текучості 485 МПащо відповідає базовим вимогам API 5L для вимогливого обслуговування трубопроводів.

Чому варто вибрати PSL1 Grade X70?PSL1 Grade X70 вказується, коли:

Потрібна потужність над-високого-тиску (приблизно на 14% вища межа текучості, ніж X60, і на 26% вища, ніж X52)

Загальне обслуговування трубопроводів високого{0}}тиску в помірному кліматі, де випробування на удар не є обов’язковим

Економічно{0}}оновлення з X65 без переходу на PSL2

Застосування, де обмеження максимальної міцності та підвищеної міцності не вимагаються кодом

X70 проти нижчих класів: X70 пропонує приблизноМежа текучості на 8% вища, ніж X65(485 МПа проти . 450 МПа) іНа 14% вище, ніж у X60(485 МПа проти . 415 МПа), що робить його першокласним вибором для ліній електропередачі над-високого-тиску, де нижчі якості вимагають надмірної товщини стінок.

PSL1 Характеристики рівня якості :

Хімія: Стандартні межі (C менше або дорівнює 0,26-0,28%, Mn менше або дорівнює 1,40-1,65%, S/P менше або дорівнює 0,030%)

Сила: Вказано лише мінімальний межа текучості та міцність на розрив (без максимальних обмежень)

Тестування на вплив: не вимагається стандартом

Типове використання: підходить для загального обслуговування трубопроводів високого{0}}тиску, де не потрібні підвищена міцність і жорсткіший контроль

Переваги SSAW для X70: Процес спірального зварювання забезпечує особливі переваги для високоміцних труб великого-діаметра-:

Можливість великого діаметру: може економічно виготовляти труби діаметром до 160 дюймів – SSAW є єдиним процесом, який може ефективно виготовляти труби діаметром понад 56 дюймів для X70

Економічна ефективність: на 20-30% нижча вартість, ніж LSAW для дуже великих діаметрів

Великі довжини: Довжина до 50 м зменшує вимоги до зварювання в польових умовах

Гнучкість діаметра: Та сама сталева катушка може виробляти різні діаметри шляхом регулювання кута спіралі

📝 Порівняння PSL1 проти PSL2 для труби X70 SSAW

У таблиці нижче висвітлюються критичні відмінності між PSL1 і PSL2 для X70, демонструючи, чому PSL2 часто вказується для більш вимогливих додатків:

Особливість PSL1 клас X70 PSL2 клас X70 Значимість
Вуглець (C) макс 0.26-0.28% 0.12% 54% зниження– краща зварюваність, менша твердість ЗТВ
Сірка (S) макс 0.030% 0.015% 50% знижка– критичний для міцності та стійкості до HIC
Фосфор (P) макс 0.030% 0.025% Покращена міцність і зварюваність
Марганець (Mn) макс 1.65% 1.70-1.80% Трохи вище для міцності
Межа текучості 485 МПа мін Діапазон 483-620 МПа Запобігає надмірній-міцності матеріалів
Міцність на розрив 570 МПа мін Діапазон 565-760 МПа Забезпечує постійні механічні властивості
Коефіцієнт урожайності (Y/T) Не вказано Менше або дорівнює 0,93 Забезпечує належну пластичність
Тестування на вплив Не вимагається Обов'язковий(27-100 Дж при вказаній температурі) Гарантує низьку-температурну міцність
Найкраще для Загальне обслуговування під високим{0}}тиском, водопроводи, помірний клімат Критичні служби, низько-температурні, морські, арктичні, регульовані трубопроводи  

🔧 Процес виробництва труб API 5L PSL1 класу X70 SSAW

Виробничий процес відповідає стандартним методам виробництва SSAW із контролем якості, придатним для-високоміцних трубопроводів:

Підготовка сировини: Рулони гарячекатаної сталі, що відповідають хімічним вимогам API 5L X70 (C менше або дорівнює 0,26-0,28%, Mn менше або дорівнює 1,65%), вирівнюються, перевіряються та фрезеруються.

Формування спіралі: Сталева стрічка безперервно формується в циліндричну форму під певним кутом спіралі (зазвичай 50-70 градусів) при кімнатній температурі.

Зварювання під флюсом: Дво-стороннє автоматичне зварювання під флюсом (всередині та зовні) створює спіральний шов із повним проплавленням.

Не-руйнівний контроль: 100% ультразвуковий або рентгенівський контроль зварного шва є стандартною практикою; багато закладів використовують безперервне онлайн-ультразвукове тестування100% покриття .

Гідростатичні випробування: Кожна труба окремо перевірена для перевірки цілісності тиску; параметри тесту автоматично контролюються та записуються.

Механічні випробування: випробування на розтягування, випробування на сплющення та випробування на згин для перевірки властивостей.

Кінцева обробка: Кінці підготовлені (звичайні або скошені відповідно до ASME B16.25) для польового зварювання.

Покриття: Додаткові зовнішні покриття (FBE, 3LPE, епоксидна смола кам’яновугільної смоли тощо) і внутрішні футеровки за потреби.

🏭 Додатки

API 5L PSL1 Grade X70 SSAW труби широко використовуються в складних трубопроводах:

застосування опис Чому обрано X70
Передача газу-під високим{1}}тиском на великі відстані Основні магістральні лінії, що потребують високого робочого тиску (наприклад, Західно-Східний трубопровід у Китаї) На 14% вища міцність, ніж X60, дозволяє оптимізувати товщину стінки та заощадити матеріал
Магістральні лінії сирої нафти Магістральні лінії транспортування сирої нафти Висока міцність дозволяє зменшити товщину стінки для заданого тиску
Берегові мережі збирання Регіональні магістральні системи, що з'єднують виробничі зони з переробними Відмінне співвідношення міцності-до-ваги для ліній великого-діаметра
Трубопроводи станції та колектора Надземні-трубопроводи на компресорних/насосних станціях і приладах обліку Хороша зварюваність для складних конфігурацій трубопроводів
Передача води Водопроводи великого-діаметра,-високого тиску, де висока міцність є вигідною Економічно-для великого{1}}об’ємного транспортування води під високим{2}}напором
Структурні програми Високоміцні-пальі, опори мостів, будівництво Висока міцність для складних конструкцій

📝 Важливі міркування

Коли вибрати PSL1 Grade X70 :

Загальне обслуговування трубопроводів високого{0}}тиску в помірному кліматі (0 градусів і вище)

Передача на великі-відстані, де міцність X60 недостатня, але X70 забезпечує оптимальний дизайн

Проекти, де тестування на вплив не вимагається кодом чи специфікацією

Варто-додатки, де преміум PSL2 (вищий на 15-20%) невиправданий

Не{0}}кислий сервіс, де прийнятним є вміст сірки менше або дорівнює 0,030%

Коли вибрати PSL2 Grade X70 :

Низько{0}}температурне обслуговування, що вимагає гарантованих ударних властивостей (арктичний, холодний клімат від -20 градусів до -45 градусів)

Кислий сервіс (H₂S середовища, які вимагають NACE MR0175/ISO 15156 з S менше або дорівнює 0,002%)

Критичні магістралі високого{0}}напору в екологічно чутливих зонах

Відповідність нормативним вимогам (FERC, DOT, FEMSA, EU PED)

Морське та глибоководне застосування, що вимагає гарантованої міцності

Проекти зі спеціальними вимогами до міцності (DWTT, CTOD)

Примітка щодо ударних випробувань: PSL1 робитьнівимагають випробування на удар за Шарпі за стандартом. Однак деякі проекти можуть вказувати тестування на удар як додаткову вимогу навіть для матеріалу PSL1. Завжди перевіряйте специфікації проекту.

Міркування про кисле обслуговування: Для середовищ, що містять H₂S-, як правило, потрібен PSL2 з додатковими засобами контролю, включаючи випробування сірки менше або дорівнює 0,002%, твердість (менше або дорівнює 248 HV10) і випробування HIC/SSC відповідно до NACE MR0175/ISO 15156 .

Міжнародні еквіваленти: X70 має кілька міжнародних еквівалентів:

ISO 3183 L485

GB/T 9711 L485 PSL1

DNV OS-F101 клас 485(подібний рівень міцності)

EN 10208-2 L485MB(клас TMCP)

Повна специфікація: При замовленні вказуйте:

API 5L PSL1, клас X70, SSAW (спіральне зварювання), розмір (OD x WT), довжина, кінцева обробка

Вимоги до покриття: [наприклад, без покриття, 3LPE, FBE] зі специфікаціями товщини

Будь-які додаткові вимоги (випробування на удар, якщо необхідно, додаткові НК)

Сертифікація: EN 10204 Тип 3.1 або 3.2 за потреби

🛡️ Варіанти покриття для захисту від корозії

Спіральні труби API 5L PSL1 X70 можуть поставлятися з різними покриттями в залежності від середовища застосування:

Тип покриття Найкраще для Ключові характеристики Типова товщина
3LPE (3-шаровий поліетилен) Підземні трубопроводи Відмінний захист від корозії, висока стійкість до ударів, хороша адгезія 2,5-3,7 мм
FBE (Епоксидна смола на сплаві) Нафто- і газопроводи Сильна адгезія, хімічна стійкість, гладка поверхня 300-600 μm
3LPP (3-шаровий поліпропілен) Морські трубопроводи Висока термостійкість (до 140 градусів), відмінна механічна міцність 2,5-3,7 мм
Епоксид кам'яновугільної смоли Морське середовище Економ{0}}ефективність, висока вологостійкість 400-600 μm
Внутрішні епоксидні покриття Корозійні середовища Зменшує тертя, запобігає корозії, покращує ефективність потоку 250-500 μm
Підкладка з цементного розчину Водопроводи Внутрішній захист від корозії, підтримує якість води 6-12 мм

📝 Підсумок

API 5L PSL1 Grade X70 Спіральнозварні труби під флюсомє aстандартний, широкодоступний і економічно-вибір для трубопроводів високого{1}}тискувимагає високої міцності. З мінімальною межею текучості485 МПа (70 000 psi)– приблизноНа 14% вище, ніж у X60іНа 26% вище, ніж X52– ці труби пропонують чудовий баланс міцності та економічності для вимогливих транспортних засобів нафти та газу, магістральних ліній і водопроводів, де не потрібні підвищені вимоги PSL2.

В наявності діаметри відвід 219 мм до понад 4000 ммз товщиною стінки до40 ммі довжиною до50m, ці труби виробляються за допомогою економічного виробничого процесу SSAW, відповідаючи суворим вимогам специфікації API 5L.

PSL1 Grade X70 підходить длязагальне обслуговування трубопроводів високого{0}}тиску в помірному кліматіде перевага високої міцності, але гарантована -міцність при низьких температурах і суворіший контроль не потрібні. Стандартний хімічний склад PSL1 дозволяє вміст вуглецю до 0,26-0,28% і сірки до 0,030%, забезпечуючи хорошу міцність і зварюваність для більшості застосувань.

Для застосувань, що вимагають підвищеної міцності при низьких температурах, жорсткішого контролю хімічного складу (особливо сірки. Менше або дорівнює 0,015%) або здатності до роботи в кислих умовах, розгляньте можливість оновлення доAPI 5L PSL2 Grade X70 .

При замовленні переконайтеся, що ви чітко вказалиAPI 5L PSL1 Grade X70, SSAWразом із потрібними розмірами, товщиною стінки, довжиною, кінцевою обробкою та будь-якими вимогами до покриття залежно від конкретного застосування.

Послати повідомлення

whatsapp

Телефон

Електронна пошта

Розслідування