

API 5L PSL1 Grade B є найпоширенішою та широко використовуваною специфікацією для виробництва спіральних сталевих труб під флюсом (SSAW).[цитата:1, цитата:4, цитата:6, цитата:10]. Ця комбінація є найкращим продуктом для труб великого-діаметра в усьому світі, пропонуючи чудовий баланс міцності, зварюваності та-економічної ефективності [цитата:4, цитата:10].
Позначення «Спіральна труба з дугою під флюсом API 5L PSL1 класу B» поєднує найпоширеніший клас матеріалу (клас B) із стандартним рівнем якості PSL1, виробленим за допомогою економічного процесу спірального зварювання для трубопроводів великого-діаметра [citation:4, citat:8].
📋 Основні специфікації для труб API 5L PSL1 Grade B SSAW
У таблиці нижче наведено основні специфікації для цього продукту на основі повних галузевих даних [citation:1, citation:2, citation:3, citation:4, citation:5, citation:7, citation:8, citation:9, citation:10].
| Атрибут | опис |
|---|---|
| Стандартний | API 5L: «Специфікація для лінійних труб» (46-е видання, узгоджене з ISO 3183) [цитата:4, цитата:8]. |
| Рівень специфікації продукту | PSL1: Стандартний рівень якості для магістральних труб із основними вимогами (без обов’язкових випробувань на удар, стандартні хімічні межі, вказано лише мінімальну міцність) [цитата:4, цитата:8, цитата:10]. |
| Марка сталі | Клас B (L245): Theнайпоширеніший сорту специфікації API 5L, з мінімальною межею текучості 35 000 фунтів на квадратний дюйм (241 МПа) [citation:3, citat:4, citat:8]. |
| Позначення ISO | L245[цитата:3, цитата:4, цитата:5, цитата:8]. |
| Виробничий процес | Спіральне (спіральне) зварювання під флюсом (SSAW/HSAW): виготовлено з гарячекатаної сталевої бухти зі зварним швом безперервно по спіралі вздовж довжини труби. Зварено за допомогою двостороннього -автоматичного зварювання під флюсом [citation:1, citation:6, citation:8, citation:10]. |
| Хімічний склад (макс. %) [citation:3, citation:5, citation:7, citation:8, citation:10] | Вуглець (C):0,26-0,28% макс Марганець (Mn):1,20% макс Фосфор (P):0,030% макс Сірка (S):0,030% макс |
| Механічні властивості (хв.) [citation:3, citation:4, citation:5, citation:7, citation:8, citation:9, citation:10] | Межа текучості:241-245 МПа (35 000-35 500 psi) Міцність на розрив:414-415 МПа (60 000-60 200 psi) |
| Типовий діапазон розмірів [citation:1, citation:6, citation:8, citation:10] | Зовнішній діаметр:від 219 мм до 4064 мм (приблизно. 8" до 160") Товщина стінки:3,2 мм до 40 мм (загальний діапазон 5-26 мм) Довжина:від 3 м до 18 м стандарт; до 50 м доступні для спеціальних застосувань |
| Ключові вимоги до тестування [citation:2, citation:7, citation:10] | Хімічний аналіз; випробування на розтяг; тест на сплющення; випробування на вигин; гідростатичне випробування (кожної труби); не-руйнівний контроль (ультразвуковий або рентгенівський {-промінь зварного шва - стандартна практика). Тестування на удар єне вимагаєтьсядля PSL1 . |
| Загальні програми [citation:1, citation:4, citation:6, citation:8, citation:10] | Загальні нафто- і газотранспортні трубопроводи; магістралі водопостачання; розподільні мережі природного газу; лінії збору; застосування в конструкціях (палі, опори для фундаментів); системи поливу; промислові технологічні трубопроводи; обслуговування рідин від низького до середнього-тиску. |
| Атестація | Сертифікат випробування млина зазвичай доEN 10204 Тип 3.1або еквівалент, з монограмою API, доступною на ліцензованих підприємствах [citation:1, citat:6, citat:8]. |
📊 API 5L PSL1 клас B: властивості та специфікації
Хімічний склад [citation:3, citation:5, citation:7, citation:8, citation:10]
| елемент | Специфікація | Примітки |
|---|---|---|
| Карбон (C) | Менше або дорівнює 0,26-0,28% | Забезпечує міцність, зберігаючи зварюваність |
| Марганець (Mn) | Менше або дорівнює 1,20% | Підвищує міцність і витривалість |
| Фосфор (P) | Менше або дорівнює 0,030% | Ретельно контролюється зварюваність |
| Сірка (S) | Менше або дорівнює 0,030% | Контроль міцності та цілісності зварного шва |
Механічні властивості [citation:3, citation:4, citation:5, citation:7, citation:8, citation:9, citation:10]
| Власність | Мінімальна вартість |
|---|---|
| Межа текучості | 241-245 МПа (35 000-35 500 psi) |
| Міцність на розрив | 414-415 МПа (60 000-60 200 psi) |
| Подовження | Залежить від товщини стінки (зазвичай більше або дорівнює 20%) |
📏 Розмірні характеристики
API 5L визначає такі допуски для труб SSAW [citation:7, citation:8, citation:10]:
| Параметр | Діапазон розмірів | Толерантність |
|---|---|---|
| Зовнішній діаметр | < 60.3 mm | від -0,8 до +0.4 мм |
| 60,3 мм до 168,3 мм | ±0.0075D | |
| 168,3 мм до 610 мм | ±0,0075D (макс. ±3,2 мм) | |
| від 610 мм до 1422 мм | ±0,005D (макс. ±4,0 мм) | |
| Товщина стінки | Менше або дорівнює 5 мм | ±0,5 мм |
| від 5 мм до 15 мм | ±0.1t | |
| Більше або дорівнює 15 мм | ±1,5 мм | |
| прямолінійність | Всі розміри | Менше або дорівнює 0,1% від загальної довжини |
| Довжина | Стандартний | 6 м, 9 м, 12 м (налаштовується) |
Стандартний діапазон діаметрів:від 219 мм до 3620 мм (від 8" до 142") [цитата:1, цитата:10]
🔍 Ключові моменти для розуміння
Що означає «PSL1 Grade B».: Ця специфікація поєднує найпоширеніший клас міцності (клас B/L245) із стандартним рівнем якості PSL1. В результаті виходить труба сМінімальний межа текучості 241 МПащо відповідає базовим вимогам API 5L для загального обслуговування трубопроводів [citation:4, citat:8].
Чому клас B такий поширений: Клас B пропонує чудовий баланс властивостей :
Достатня міцність(продуктивність 35 ksi) для більшості застосувань із середнім-тиском
Відмінна зварюваністьзавдяки контрольованій хімії
Широка доступністьвід виробників у всьому світі
Рентабельність-порівняно з вищими-класами X-міцності
Подвійна-сертифікаціячасто доступний з ASTM A53 Gr B і ASTM A106 Gr B
PSL1 Характеристики рівня якості[цитата:4, цитата:8, цитата:10]:
Хімія: Стандартні обмеження, як показано вище
Сила: Вказано лише мінімальний межа текучості та міцність на розтяг
Тестування на вплив: не вимагається стандартом
Типове використання: Підходить для загального обслуговування трубопроводів, де не потрібні підвищена міцність і жорсткіший контроль
Переваги SSAW для рівня B: процес спірального зварювання особливо добре-підходить для труб великого-діаметра класу В, оскільки [citation:1, citation:6, citation:8, citation:10]:
Можливість великого діаметру: може економічно виготовляти труби діаметром до 160 дюймів
Економічна ефективність: на 20-30% нижча вартість, ніж LSAW або безшовні для дуже великих діаметрів
Великі довжини: Довжина до 50 м зменшує вимоги до зварювання в польових умовах
Гнучкість діаметра: Та сама сталева катушка може виробляти різні діаметри шляхом регулювання кута спіралі
🏭 Заявки та обґрунтування вибору
API 5L PSL1 Grade B SSAW труби є вибором за замовчуванням для широкого діапазону застосувань [citation:1, citation:4, citation:6, citation:8, citation:10]:
| застосування | Чому клас B є кращим |
|---|---|
| Транспортування нафти і газу | Достатня міцність для ліній-середнього тиску; відмінна зварюваність |
| Магістралі водопостачання | Економічно-для муніципальних водопровідних проектів великого-діаметру |
| Розподіл природного газу | Відповідає вимогам коду для більшості систем розподілу |
| Лінії збору | Надійна продуктивність у розвідці нафти та газу |
| Структурні програми | Відповідна межа текучості для паль, опор мостів, фундаментів |
| Трубопроводи промислового процесу | Сумісний зі стандартними процедурами зварювання; широко доступні |
| Системи зрошення | Економічне рішення для-великого сільськогосподарського водного транспорту |
🔧 Процес виробництва труб API 5L PSL1 класу B SSAW
Виробничий процес відповідає стандартним методам виробництва SSAW [citation:1, citation:8, citation:10]:
Підготовка сировини: Рулони гарячекатаної сталі, що відповідають хімічним вимогам API 5L класу B, вирівнюються, перевіряються та-фрезеруються.
Формування спіралі: Сталева стрічка безперервно формується в циліндричну форму під певним кутом спіралі при кімнатній температурі.
Зварювання під флюсом: Дво-стороннє автоматичне зварювання під флюсом (всередині та зовні) створює спіральний шов із повним проплавленням.
Не-руйнівний контроль: 100% ультразвукова або рентгенівська перевірка зварного шва є стандартною практикою.
Гідростатичні випробування: Кожна труба окремо випробувана для перевірки цілісності тиску .
Механічні випробування: випробування на розтягування, випробування на сплющення та випробування на згин для перевірки властивостей.
Кінцева обробка: Кінці, підготовлені (звичайні або скошені) для польового зварювання [цитата: 2, цитата: 9].
Покриття: Додаткові зовнішні покриття (FBE, 3LPE) і внутрішні підкладки за потреби [citation:8, цитата:10].
📊 Порівняння PSL1 Grade B проти PSL2 Grade B
Таблиця нижче висвітлює ключові відмінності між PSL1 і PSL2 для рівня B, допомагаючи вам вирішити, який рівень підходить для вашого проекту [citation:3, citation:4, citation:5, citation:8, citation:10]:
| Особливість | API 5L PSL1 клас B | API 5L PSL2 клас B |
|---|---|---|
| Вуглець (C) макс | 0.26-0.28% | 0.22-0.24% |
| Сірка (S) макс | 0.030% | 0.015%(50% знижка) |
| Фосфор (P) макс | 0.030% | 0.025% |
| Межа текучості | 245 МПа мін | Діапазон 245-450 МПа |
| Міцність на розрив | 415 МПа мін | Діапазон 415-655 МПа |
| Коефіцієнт урожайності (Y/T) | Не вказано | Менше або дорівнює 0,93 |
| Тестування на вплив | Не вимагається | Обов'язковий(Більше або дорівнює 27 Дж при 0 градусах) |
| Вуглецевий еквівалент | Не вимагається | Розраховується і контролюється |
| Найкраще для | Загальне обслуговування, лінії водопостачання, не-важливе | Критична служба, низька-температура, регульовані трубопроводи |
| Відносна вартість | Базовий рівень | на 10-20% вище |
📝 Важливі міркування
Економічна-ефективність: PSL1 Grade B пропонуєнайкраще значеннядля більшості конвеєрних застосувань. Нижча вартість порівняно з PSL2 виправдана, коли не потрібні підвищена міцність і жорсткіший контроль.
Доступність: PSL1 Оцінка B єнайдоступнішийСпецифікація труб SSAW із короткими термінами виконання від основних виробників [citation:1, citat:6, citat:10].
Подвійна сертифікація: багато заводів пропонують труби з подвійною-сертифікацієюAPI 5L PSL1 Grade B, ASTM A53 Gr B і ASTM A106 Gr B, що забезпечує гнучкість для проектів із кількома стандартними вимогами.
Коли вибрати PSL1 Grade B[цитата:4, цитата:10]:
Загальна передача нафти, газу та води при помірних тисках
Не-критичні програми, де тестування на удар не потрібне
Проекти з бюджетними обмеженнями
Застосування в помірному кліматі (низькі-температури відсутні)
Стандартні трубопровідні системи не підлягають спеціальним нормам
Коли вибрати PSL2 Grade B[цитата:4, цитата:8]:
Низько{0}}температурна експлуатація, що вимагає гарантованих ударних властивостей
Регульовані трубопроводи (FERC, DOT, FEMSA)
Офшорні та морські програми
Проекти критичної інфраструктури
Кисле обслуговування (з додатковими вимогами)
Повна специфікація: При замовленні вказуйте [citation:1, citation:10]:
API 5L PSL1, клас B, SSAW (спіральне зварювання), розмір (OD x WT), довжина, кінцева обробка
Вимоги до покриття: [наприклад, без покриття, FBE, 3LPE]
Будь-які додаткові вимоги
📝 Підсумок
API 5L PSL1 Grade B Спіральнозварні труби під флюсомєнайпоширеніший, широкодоступний і{0}}рентабельний вибірдля трубопроводів великого-діаметра по всьому світу [citation:1, citation:4, citation:6, citation:10]. З мінімальною межею текучості241 МПа (35 000 psi), ці труби поєднують надійні механічні властивості класу B із стандартним рівнем якості PSL1, що робить їх придатними для широкого діапазону застосувань, включаючи транспортування нафти та газу, водопроводи, структурні опори та промислові трубопроводи [цитата:4, цитата:8].
В наявності діаметри відвід 219 мм до понад 4000 ммз товщиною стінки до40 ммі довжиною до50m, ці труби виготовляються за-рентабельним виробничим процесом SSAW, відповідаючи суворим вимогам специфікації API 5L [citation:1, citation:8, citation:10].
PSL1 Grade B єспецифікація робочої конячкидля загального обслуговування трубопроводів. Для застосувань, які вимагають підвищеної міцності або жорсткішого контролю, розгляньте можливість оновлення доAPI 5L PSL2 клас B[цитата:4, цитата:8]. Під час замовлення переконайтеся, що ви чітко вказали повний стандарт, клас, розміри та будь-які вимоги до покриття на основі конкретного застосування [citation:1, citat:10].





